Registruotis Prisijungti
Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Visi filmai
Visi filmai

Gabrielis iš pasaulio čempionato

Gabriel Reports on the World Cup

Nyderlandai | 2014 | 17 min.

Žiūrėti anonsą
Žiūrėti filmą

Mes suteikiame filmą, o jūs pasirūpinate vaikų edukaciniu užsiėmimu patys.

14 metų Gabrielis mums atskleidžia, kokį poveikį jį supančiai aplinkai padarė 2014 m. pasaulio futbolo čempionatas, vykęs Brazilijoje. Vaikinas kaip ir visi pirmiausia džiaugėsi ir laukė artėjančio renginio, tačiau vėliau pamatė, ką tai iš tiesų reiškia – skurdesniuose rajonuose pradėti griauti namai tam, kad būtų patiesta traukinių liniją. Ir nors traukiniai buvo skirti žmonėms, jais, kaip vėliau paaiškėjo, galės važiuoti tik turistai. Gabrielis nusprendė nepasiduoti ir išklausęs kino kursus ėmėsi veiksmų. Jis norėjo parodyti ne tik fantastišką Braziliją iš pasaulio čempionato perspektyvos, bet ir mažiau patrauklias čempionato puses. Video tinklaraštyje jis paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje užfiksavo buldozerius, griaunančius namus jo apylinkėse. Galiausiai vietinių gyventojų sukelti protestai paskatino traukinių linijos darbų perkėlimą. Gabrielio nuomone, FIFA ir Brazilijos vyriausybė pasielgė neteisingai ir galėjo turėtus pinigus panaudoti prasmingiau – investuodami į švietimą, sveikatos priežiūrą ir apsaugą. Jis dabar yra tikras, kad nori tapti žurnalistu ir ateityje kovoti už kitų teises.

Galimybę žiūrėti šį filmą suteikia projektas „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link“, kuris yra finansuojamas 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikiančio EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo, pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti. https://eeagrants.org/. Taip pat, prie projekto įgyvendinimo prisideda Lietuvos kino centras.

 

Temos:
5-8 klasėms
Socialinė atskirtis
Pilietiškumas
Darnus vystymasis

Metodologija:

Prisegtame faile galite rasti daug patarimų, rekomendacijų, metodų bei kitos reikalingos informacijos, padedančios pravesti edukaciją po dokumentinio filmo peržiūros.

 • Režisierė:

  Els Van Driel

 • Operatorius:

  Stefano Bertacchini

 • Montažas:

  Francesco Indaco

 • Prodiuserė:

  Anouk Donker

 • Skirta:

  5-8 klasėms

 • Kalba:

  Portugalų

Filmą pristato: Logotipas
Metodologija

Medžiagą gali parsisiųsti tik registruoti vartotojai.

SEANSAS SU EDUKACIJA

Norite kad užsiėmimą pravestų MŪSŲ edukatoriai? Užsisakykite profesionalių edukatorių paslaugas.