Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Gabrielis iš pasaulio čempionato

Gabriel Reports on the World Cup

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą
Gabrielis stovi su mikrofonu, žiūri tiesiai į kamerą ir yra pasiruošęs imti interviu.

Gabrielis iš pasaulio čempionato

Gabriel Reports on the World Cup

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą
Gabrielis stovi su mikrofonu, žiūri tiesiai į kamerą ir yra pasiruošęs imti interviu.

Skirta:

5-8 kl.

Trukmė:

17 min.

Metai:

2014 m.

Šalis:

Nyderlandai

Kalba:

Portugalų k.

Temos:

Aktyvizmas, Globalizacija, Kritinis mąstymas, Socialinė atskirtis, Vartotojiškumas

Filmo aprašymas

Gabrielis yra 14 metų brazilas, kuris mums parodo 2014 m. pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje poveikį savo aplinkai. pradžioje vaikinas jautėsi labai laimingu, kad pasaulio čempionatas artėja ir, kad jis vyks jo šalį, bet paskui pamatė, ką tai reiškia – namai skurdesniuose rajonuose buvo nugriauti, kad atsirastų traukinių linija. Iš pradžių traukiniai buvo skirti žmonėms, bet vėliau paaiškėjo, kad jais važiuos tik turistai. Gabrielius nusprendė nepasiduoti, išklausė kino kursus ir ėmėsi veiksmų. Jis norėjo parodyti ne tik fantastišką Braziliją iš pasaulio čempionato perpektyvos, bet ir mažiau patrauklias čempionato puses. Video tinklaraštyje jis paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje veikė buldozeriai, griaunantys jo apylinkėje namus. Vietiniams gyventojams pradėjus protestuoti, traukinių linija buvo perkelta kitur. Gabrielius dabar nori tapti žurnalistu ir kovoti už kitų teises. Jis mano, kad FIFA ir Brazilijos vyriausybė galėjo pinigus išleisti švietimui, sveikatos priežiūrai ir apsaugai. Pasaulio čempionato linksmybės neatlygina žmonių kančių kančių. Gabrielius vietiniams vaikams gamina spragėsius ir organizuoja jiems filmų peržiūras lauke. Temos: globalizacijas, socialinė atskirtis, vartotojiškumas, gendrifikacija, aktyvizmas, savanorystė.

 

Norėdami matyti subtitrus, spauskite filmo lango apačioje esančias CC. Lietuvių k.

 

Galimybę žiūrėti šį filmą suteikia projektas „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link“, kuris yra finansuojamas 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikiančio EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo, pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti. https://eeagrants.org/. Taip pat, prie projekto įgyvendinimo prisideda Lietuvos kino centras. 

 

Filmą pristato:

Logotipas

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Els Van Driel

Operatorius:

Stefano Bertacchini

Montažas:

Francesco Indaco

Prodiuseris:

Anouk Donker

METODOLOGIJA

Šiuo metu metodologija filmui yra rengiama.

Prisegtame faile galite rasti daug patarimų, rekomendacijų, metodų bei kitos reikalingos informacijos, padedančios pravesti edukaciją po dokumentinio filmo peržiūros.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt