Meniu ikona
Mobilios versijos logotipas
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Kita sienos pusė

The Other Side of the Wall

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Kita sienos pusė

The Other Side of the Wall

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

7-12 klasėms

Trukmė:

68 min.

Metai:

2017 m.

Šalis:

Meksika/ Ispanija

Kalba:

Ispanų, titruota: lietuvių k.

Temos:

Pabėgėliai, Socialinė atskirtis, Šeima, Tarpkultūriškumas

Filmo aprašymas

Laimėjęs geriausio dokumentinio filmo titulą festivalyje „Hot Docs“ ir pripažintas kituose tarptautiniuose festivaliuose, šis filmas – tai jautrus pasakojimas apie šeimą ypač sunkiu jai laikotarpiu. Filmo herojai Rocio (13) ir Alejandro (18) turi imtis mamos ir tėčio vaidmenų mažyliams – broliui ir seseriai. Jei esi nelegalus emigrantas iš Hondūro ir neturi dokumentų, įsidarbinti yra nelengva. Tad, kol vyresnėlis Ale iš visų jėgų stengiasi priimti sprendimus, kaip išlaikyti šeimą finansiškai bei pasirūpinti ne tik broliu bei seserimis, bet ir besilaukiančia mergina, jo sesuo Rocio rūpinasi namais ir visais šeimos nariais, tuo pačiu skaudžiai ir jautriai išgyvendama asmeninio gyvenimo poreikį ir tapimą mergina.

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Pau Ortiz

Operatorius:

María Nova López

Montažas:

Frank Gutiérrez, Pau Ortiz

Prodiuseris:

María Nova López, Emiliano Altuna, Tatiana García, Carlos Rossini

METODOLOGIJA

Šioje metodinėje priemonėje yra pateikiama informacinė medžiaga apie migraciją ir jos įtaką, kuri padės moderatoriui (mokytojui) tinkamai pasiruošti diskusijai. Metodinėje priemonėje taip pat yra paruošta dalomoji medžiaga moksleiviams. Visa tai rasite prisegtame PDF dokumente.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt