Meniu ikona
Mobilios versijos logotipas
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Skirta:

10-12 klasėms

Trukmė:

66 min.

Metai:

2019

Šalis:

Italija

Kalba:

Kalba: italų k., subtitrai: lietuvių, pritaikyta kurtiesiems ir neprigirdintiems

Temos:

Lytinis ugdymas, Titrai, pritaikyti kurtiesiems, Lyčių stereotipai, Smurtas lyties pagrindu, Grožio standartai, Lytiškumo ugdymas, Savivertė, Tapatumas

Filmo aprašymas

Filmas „Normalumas“ sudėliotas iš atskirų Italijos gyventojų kasdienybę atspindinčių epizodų, kurie vienaip ar kitaip parodo, kaip visuomenėje kuriamas, pastiprinimas ar išreiškiamas vyriškumas ar/ir moteriškumas. Lytiškumo tema mūsų gyvenimus persmelkia nuo pirmųjų vaiko užsimezgimo akimirkų iki brandos ir gilios senatvės. Filmą sudarantys trumpi epizodai yra tipinės iliustracijos to, kaip, atrodytų, savaime suprantami lyties vaidmenys veikia mūsų pasirinkimus su kuo žaisti, kaip atrodyti, kaip elgtis. Tačiau kur yra lyčių normos ribos ir kas atsitinka, kai jos peržengiamos, praplečiamos ar tiesiog ignoruojamos? Nors atsakymas lieka už kadro, bet pats filmas siūlo mintį, kad praplėtus siauras lytiškumo ribas pasaulis nesugriūna.

Filmą pristato:

Logotipas

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Adele Tulli

Operatorius:

Clarissa Cappellani, Francesca Zonar

Montažas:

Ilaria Fraioli, Elisa Cantelli, Adele Tulli

Prodiuseris:

Valeria Adilardi, Luca Ricciardi, Laura Romano

METODOLOGIJA

Užsiėmimo tikslas: sudarius emociškai saugias sąlygas mokiniams tyrinėti su lytiškumu susijusias kultūrines normas bei kritiškai įvertinti jų poveikį asmeniniams bei profesiniams pasirinkimams.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt