Registruotis Prisijungti
Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Visi filmai
Visi filmai

Sekso kaina

The Price of Sex

Turkija, JAV, Bulgarija, Jungtiniai Arabų Emyratai | 2011 | 73 min.

Žiūrėti anonsą
Žiūrėti filmą

Mes suteikiame filmą, o jūs pasirūpinate vaikų edukaciniu užsiėmimu patys.

Dokumentinis filmas, kuriame kalbama apie moteris, parduotas į sekso vergiją. Nors filme nėra tiesiogiai minima Lietuva, tačiau svarbu suprasti, kad beveik visos priežastys, atskleidžiamos filme, tinka ir Lietuvai. Nepaisant to, kad šiandien Lietuva atrodo gerokai ekonomiškai stipresnė šalis, jau daugiau nei 10 metų priklausanti ES, bet moterų išnaudojimas prostitucijoje nesiskiria nuo filme rodomų šalių.

Filmo autorė pateikia 4 moterų gyvenimo istorijas, kurios pateko į prekeivių žmonėmis pinkles, iš jų išsivadavo ir gyvena toliau. Ne tik gyvena, bet papasakodamos savo labai skaudžius išgyvenimus parodo tiesą, suteikia galimybę kitoms moterims nepakliūti į šias pinkles.

Temos:
10-12 klasėms
Patyčios
Lyčių lygybė
Lytiškumo ugdymas
Psichikos sveikata

Metodologija:

Tema: prekyba žmonėmis, išnaudojimas prostitucijoje, socialinės problemos.

Metodiniai siūlymai: šią priemonę siūloma integruoti į dorinio, pilietinio ugdymo dalykus, klasės valandėles, taip pat į teisės, ekonomikos (kalbant apie darbo santykius) pamokas. Itin glaudžios šios tematikos sąsajos su integruojamąja Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąja programa.

Kadangi ši tema yra itin jautri bet kokio amžiaus žmonėms, o tuo labiau vaikams, metodikos rengėjai skatina mokytojus prie šios temos prieiti atsargiai ir ją sieti su įvairiais kitais procesais, susijusiais su bendrųjų kompetencijų ugdymu. Nors kai kur šioje metodinėje priemonėje išskiriame rekomenduojamas temas, nagrinėtinas su jaunesniais paaugliais (13-15 m.) ar su vyresniaisiais (16 metų ir vyresniais), tačiau tai – tik gairės.

 • Režisierė:

  Mimi Chakarova

 • Operatorė:

  Mimi Chakarova

 • Montažas:

  Mimi Chakarova

 • Prodiuserė:

  Mimi Chakarova

 • Skirta:

  10-12 klasėms

 • Kalba:

  Anglų

Metodologija

Medžiagą gali parsisiųsti tik registruoti vartotojai.

SEANSAS SU EDUKACIJA

Norite kad užsiėmimą pravestų MŪSŲ edukatoriai? Užsisakykite profesionalių edukatorių paslaugas.