Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Sekso kaina

The price of sex

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Sekso kaina

The price of sex

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

10-12 klasėms

Trukmė:

73 min.

Metai:

2011 m.

Šalis:

Turkija, JAV, Bulgarija, Jungtiniai Arabų Emiratai

Kalba:

anglų, titrai lietuvių kalba

Temos:

Grožio standartai, Lyčių stereotipai, Lytiškumo ugdymas, Prekyba žmonėmis, Psichikos sveikata, Smurtas lyties pagrindu, Socialinė atskirtis

Filmo aprašymas

Dokumentinis filmas, kuriame kalbama apie moteris, parduotas į sekso vergiją. Nors filme nėra tiesiogiai minima Lietuva, tačiau svarbu suprasti, kad beveik visos priežastys, atskleidžiamos filme, tinka ir Lietuvai. Nepaisant to, kad šiandien Lietuva atrodo gerokai ekonomiškai stipresnė šalis, jau daugiau nei 10 metų priklausanti ES, bet moterų išnaudojimas prostitucijoje nesiskiria nuo filme rodomų šalių.

Filmo autorė pateikia 4 moterų gyvenimo istorijas, kurios pateko į prekeivių žmonėmis pinkles, iš jų išsivadavo ir gyvena toliau. Ne tik gyvena, bet papasakodamos savo labai skaudžius išgyvenimus parodo tiesą, suteikia galimybę kitoms moterims nepakliūti į šias pinkles.

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Mimi Chakarova

Operatorius:

Mimi Chakarova

Montažas:

Mimi Chakarova

Prodiuseris:

Mimi Chakarova

METODOLOGIJA

Tema: prekyba žmonėmis, išnaudojimas prostitucijoje, socialinės problemos.
Metodiniai siūlymai: šią priemonę siūloma integruoti į dorinio, pilietinio ugdymo dalykus, klasės valandėles, taip pat į teisės, ekonomikos (kalbant apie darbo santykius) pamokas. Itin glaudžios šios tematikos sąsajos su integruojamąja Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąja programa.

Kadangi ši tema yra itin jautri bet kokio amžiaus žmonėms, o tuo labiau vaikams, metodikos rengėjai skatina mokytojus prie šios temos prieiti atsargiai ir ją sieti su įvairiais kitais procesais, susijusiais su bendrųjų kompetencijų ugdymu. Nors kai kur šioje metodinėje priemonėje išskiriame rekomenduojamas temas, nagrinėtinas su jaunesniais paaugliais (13-15 m.) ar su vyresniaisiais (16 metų ir vyresniais), tačiau tai – tik gairės.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt