Meniu ikona
Mobilios versijos logotipas
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Trumpa išsilaisvinimo instrukcija

Bref manuel de libération

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Trumpa išsilaisvinimo instrukcija

Bref manuel de libération

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

10-12 klasėms

Trukmė:

80 min.

Metai:

2016

Šalis:

Prancūzija

Kalba:

Rusų k., lietuviški subt.

Temos:

Institucinė globa, Psichikos sveikata, Socialinė atskirtis

Filmo aprašymas

Ina, Olga ir Katia – trys aštuoniolikmetės – auga uždarų institucijų globoje tolimame Sibiro kaime. Atimtos iš asocialių tėvų ar į vaikų namus perduotos giminaičių šios merginos iš paskutiniųjų kabinasi į viltį turėti asmeninį gyvenimą. Tačiau net turint psichiatrinės ligoninės direktoriaus palaikymą ir rekomendacinius laiškus, nuosprendžio neveiksni lengvai nepanaikinsi. Režisierius šešerius metus sekė šių merginų kelią į laisvę ir sukūrė itin įtaigų ir nuoseklų filmą, perteikiantį Kafkos „Procesą“ primenančią merginų kovą su brutalia Rusijos institucinės globos sistema.

Pastaba: filmas subtitruotas lietuviškai. Jeigu titrai nepaleidžiami automatiškai, pasirinkite juos filmo lango apačioje („CC“).

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Alexander Kuznetsov

Operatorius:

Alexander Kuznetsov

Montažas:

Alexander Kuznetsov

Prodiuseris:

Rebecca Houzel, Hugues Landry

METODOLOGIJA

Metodinė priemonė skirta padėti struktūruoti diskusiją su mokiniais po filmo peržiūros. Joje paliečiamos institucinės globos, psichikos sveikatos, socialinės atskirties  temos. Metodine priemone siekiama padėti susieti filmo siužetą su proto negalią turinčių asmenų realybe, padėti moksleiviams suprasti, kodėl gyvenimas uždaro tipo globos įstaigose nesuteikia galimybių visaverčiam vaikų ir žmonių su negalia gyvenimui.

Metodinėje priemonėje pateikiamas sąvokų žodynas, filmo aprašas, klausimai filmui aptarti, praktiniai užsiėmimai.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt