Registruotis Prisijungti

Apie mus

„Nepatogaus kino klasė“ – nemokama edukacinių filmų ir įrankių platforma, skirta formaliam ir neformaliam vaikų ir jaunimo švietimui bei ugdymui.

Platformoje pristatomi dokumentiniai filmai padeda „Nepatogaus kino klasės“ bendruomenės nariams – mokytojams, švietimo pagalbos specialistams, edukatoriams ir jaunimo darbuotojams – kalbėti apie svarbias, tačiau ne visada patogias demokratijos, žmogaus teisių bei medijų raštingumo temas. Tai praktiška pagalba ugdant jaunąją kartą, skatinant kritinį mąstymą bei tarpusavio diskusijas!

Kodėl būtent dokumentiniai filmai?  

Dokumentinis kinas – išskirtinis žanras, kviečiantis pažinti mus supantį pasaulį per asmenines istorijas. Jos padeda ugdyti empatiją bei kritinį mąstymą. Tai žinodami, daugelis dokumentinių filmų festivalių visame pasaulyje didelį dėmesį skiria jaunuoliams skirtoms dokumentinių filmų programoms. „Nepatogus kinas“ – ne išimtis.  Festivalis kino peržiūras ir jas papildančias edukacines veiklas vaikams bei jaunuoliams organizuoja jau nuo 2013 m., o  2016 m., drauge su Lietuvos žmogaus teisių centru, pristatė ir „Nepatogaus kino klasės“ platformą, kuri sėkmingai vystoma iki šiol.

Kas gali naudotis šia platforma? Mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, edukatoriai ir jaunimo darbuotojai. Registracija bei specialiai platformai parengti resursai, tokie kaip filmus lydinčios originalios metodikos, yra nemokami.

„Nepatogaus kino klasės“ bendruomenės narius taip pat kviečiame užsisakyti  kritinį mąstymą, empatiją, sąmoningumą ir priėmimą  lavinančias edukacijas bei pasikviesti  mūsų edukatorius į savo mokyklas, jaunimo centrus ar susitikti su jais virtualioje edukacijoje. Daugiau informacijos apie ,,Nepatogaus kino klasės“ siūlomas  paslaugas rasite skiltyje „Paslaugos“.

Įkvepiančio kino ir prasmingų pokalbių su jaunuoliais!

Platformą vysto Lietuvos žmogaus teisių centras ir tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis-kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Daugiau: nepatoguskinas.lt

Lietuvos žmogaus teisių centras – viena seniausių žmogaus teisių apsaugos organizacijų Lietuvoje. Nuo įsteigimo 1994 metais Centras tiki, kad žmogaus teisės – kiekvienos stiprios demokratinėmis vertybėmis grįstos valstybės pagrindas. Savo įgyvendinamomis iniciatyvomis Centras skatina įgyvendinti tarptautinius žmogaus teisių standartus Lietuvoje ir taip stiprinti mūsų šalies demokratiją bei užtikrinti visų žmonių teises.

Daugiau: ztcentras.lt

Daugiau informacijos
Nepatogaus kino klasė

info@nepatogauskinoklase.lt

Programos vadovė
Sandra Gaučiūtė

sandra@nepatogauskinoklase.lt

Rėmėjai ir partneriai