Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška

Apie mus

„Nepatogaus kino klasė“ – filmai, padedantys augti.

Tai nemokama platforma, įgyvendinama festivalio „Nepatogus kinas“ ir Lietuvos žmogaus teisių centro, skirta formaliam bei neformaliam švietimui. Čia pristatome filmus, padedančius kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Skatiname mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje.

Edukacinėje platformoje užsiregistravusiems vartotojams suteikiama galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze. Filmų žiūrėjimas galimas tik Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl filmų licensijų ribotumo.

Daugelis dokumentinių filmų festivalių visame pasaulyje didelį dėmesį skiria moksleiviams skirtoms dokumentinių filmų programoms, rengdami filmų peržiūras festivalių metu ir organizuodami visus metus besitęsiančias edukacines programas. „Nepatogus kinas“ – ne išimtis.  Jis vaikams skirtas kino peržiūras ir jas papildančias edukacines veiklas organizuoja nuo 2013 m., o nuo 2016 m. taip pat pristato šią interneto platformą.

Mūsų vizija – mokytojai ir edukatoriai yra motyvuoti ir įgalinti puoselėti demokratines vertybes, žmogaus teisių kultūrą bei medijų raštingumą Lietuvoje.

Mūsų misija – užtikrinti profesionalias ir inovatyvias priemones, kurios yra skirtos integruoti demokratijos, žmogaus teisių ir medijų raštingumo temas į formalujį bei neformalujį ugdymą.

Kodėl dokumentika? Dokumentika – išskirtinis kino žanras, kviečiantis pažinti mus supantį pasaulį per asmenines neišgalvotas istorijas, ugdantis mumyse empatiją, kritinį mąstymą, žingeidumą, skatinantis tapti aktyviais, pokyčius įtakojančiais visuomenės nariais.

 

Kas esame

Platforma įgyvendina Lietuvos žmogaus teisių centras ir tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis-kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

www.nepatoguskinas.lt

Platforma įgyvendina Lietuvos žmogaus teisių centras ir tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Lietuvos žmogaus teisių centras – daugiau nei dvidešimt penkerius metus žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje dirbanti nevyriausybinė organizacija. Nuo įsteigimo 1994 metais ji telkia savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje.

https://ztcentras.lt

Susisiek

Lietuvos žmogaus teisių centras
Nepatogus Kinas

Smetonos g. 5–304/312
LT–01115 Vilnius
El. p.: info@nepatogauskinoklase.lt

 

www.nepatoguskinas.lt

https://ztcentras.lt

 

Kaip mus rasti

Rėmėjai ir partneriai

Dalis platfromoje esančių filmų bei specialiai jiems sukurtų metodikų yra finansuojami Europos Sąjungos programų lėšomis.

 

 

Platforma taip pat vystoma įgyvendinus projektą „Doku-ekranai: dokumentinis kinas klasėje“ ir „Kinas ir autorinės teisės: švietimo bendruomenės įgalinimas naudotis legaliu turiniu“, kurių tikslas ir yra sukurti nuolat veikiančią internetinę svetainę, kuri taptų teisėtos dokumentinio kino sklaidos mokyklose įrankiu.

Iniciatyvą remia Lietuvos kultūros taryba.

www.ltkt.lt

Platforma vystoma įgyvendinant skirtingus  Kino edukacijos projektus skirtus „Nepatogaus kino klasės“ prieinamumo didinimui ir sklaidai, kuriuos remia Lietuvos kino centras.

www.lkc.lt