Apie mus

Nepatogaus kino klasė – filmai, padedantys augti.

Tai nemokama platforma, skirta formaliam bei neformaliam švietimui. Čia pristatome filmus, padedančius kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Skatiname mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje.

Edukacinėje platformoje užsiregistravusiems vartotojams suteikiama galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze. Filmų žiūrėjimas galimas tik Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl filmų licensijų ribotumo.

Dokumentika – išskirtinis kino žanras, kviečiantis pažinti mus supantį pasaulį per asmenines neišgalvotas istorijas, ugdantis mumyse empatiją, kritinį mąstymą, žingeidumą, skatinantis tapti aktyviais, pokyčius įtakojančiais visuomenės nariais.

Daugelis dokumentinių filmų festivalių visame pasaulyje didelį dėmesį skiria moksleiviams skirtoms dokumentinių filmų programoms, rengdami filmų peržiūras festivalių metu ir organizuodami visus metus besitęsiančias edukacines programas. „Nepatogus kinas“ – ne išimtis.  Jis vaikams skirtas kino peržiūras ir jas papildančias edukacines veiklas organizuoja nuo 2013 m., o nuo 2016 m. taip pat pristato šią interneto platformą.

 

Organizatoriai

Platforma įgyvendina Lietuvos žmogaus teisių centras ir tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Lietuvos žmogaus teisių centras – daugiau nei dvidešimt metų žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje dirbanti nevyriausybinė organizacija. Nuo įsteigimo 1994 metais ji telkia savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis-kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

www.manoteises.lt
www.nepatoguskinas.lt

Didieji rėmėjai ir partneriai

Atskiros platformos dalys yra vystomos projekto „Šviečiantys ekranai, kalbantys akmenys: Lietuvos žydų ir romų palikimo refleksijos“ rėmuose. Iniciatyva skirta šviesti Lietuvos visuomenę apie Lietuvos žydų ir romų palikimą, ieškoti naujų būdų Holokausto tragedijos refleksijai bei tragediją patyrusių žmonių atminimo įmažinimui.

Projektas yra iš dalies finansuojamas „Stiftung Erinnerung Verantwortung Zukunft“ programos „Facing Antisemitism and Antigypsyism“.

www.stiftung-evz.de

Platforma taip pat vystoma įgyvendinant projektą „Doku-ekranai: dokumentinis kinas klasėje“, kurio tikslas ir yra sukurti nuolat veikiančią internetinę svetainę, kuri taptų teisėtos dokumentinio kino sklaidos mokyklose įrankiu.

Iniciatyvą remia Lietuvos kultūros taryba.

www.ltkt.lt

Platforma vystoma įgyvendinant projektą, skirtą Nepatogaus kino klasės prieinamumo didinimui ir sklaidai, kurį remia Lietuvos kino centras.

http://www.lkc.lt/

Platformos vystymą remia Užsienio reikalų ministerija.

http://www.orangeprojects.lt/