Registruotis Prisijungti

Projektai

2023 m. liepą pradėtas įgyvendinti projektas „Kinas ir autorinės teisės: švietimo bendruomenės įgalinimas naudotis legaliu turiniu“. Projektas siekia suteikti švietimo bendruomenei žinių apie autorių ir gretutinių apsaugą, plėsti jos kompetencijas naudotis legaliu turiniu bei vystyti švietimo bendruomenei skirtą skaitmeninę platformą „Nepatogaus kino klasę“.

Vis didėjant intermedialumui bei skirtingų medijų analizei Lietuvos mokyklinėse programose, atitinkamai auga ir prieigos prie audiovizualinio turinio poreikis švietimo bendruomenėje bei daugėja kino edukacijos iniciatyvų. Svarbu, kad šį augantį poreikį lydėtų ir informacija bei pedagogų palydėjimas legalaus audiovizualinio turinio naudojimo plotmėje, užtikrinant švietėjų bendruomenės kompetenciją švietimo veiklose naudoti legaliai gautą, autorių teises gerbiantį turinį, ir taip ugdyti jaunuolių pagarbą kūrybinei veiklai bei autorių ir gretutinėms teisėms.

Projekto rėmuose bus rengiami edukaciniai seminarai švietimo bendruomenės atstovams bei atnaujinamas platformos turinys, inkorporuojant informaciją apie autorines ir gretutines teises prieinama, suprantama kalba, bei papildant platformą lietuvišku dokumentiniu turiniu bei jo metodologija.

Projekto trukmė: 2023 m. liepa – 2025 m. gruodis

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rėmėjai ir partneriai