Registruotis Prisijungti

Projektai

„Nepatogus kinas“ įgyvendina bendraamžių švietimo projektą „Kino ambasadoriai“, remiamą Britų tarybos (British Council).

Tai – iniciatyva, kuria siekiama skatinti Vilniaus regiono įvairiakalbių mokyklų moksleivių tarpkultūrinį pažinimą, stiprinti projekte dalyvausiančių jaunuolių medijų raštingumo, kritinio mąstymo įgūdžius, reflektuoti mus supančią žmonių įvairovę, bei kurti aktyvią, pilietišką jaunuomenę.

Šių metų rugsėjo mėnesį prasidėsiantis projektas iš kiekvienos projekte dalyvausiančios mokyklos pakvies po du 15–18 metų kino entuziastus, norinčius tapti kino ambasadoriais savo draugų ir bendraamžių tarpe. Šie jaunuoliai gaus galimybę dalyvauti išvykstamuosiuose  savaitgalio trukmės mokymuose, kuriuose žiūrės „Nepatogaus kino“ komandos atrinktus filmus, mokysis kritinio santykio su medijomis, ugdys savo, kaip kino žinovų, kino kritikų ir bendraamžių švietėjų įgūdžius.

Grįžę į savo mokyklų bendruomenes jaunuoliais galės kas mėnesį rengti kino seansus, kuriuose ne tik žiūrės įdomiausius pastarojo laikmečio dokumentinius filmus, tačiau kartu mokysis juos reflektuoti ir pristatyti bendraamžiams. Jie taipogi kels savo viešojo kalbėjimo, medžiagos rinkimo, pažinimo kompetencijas: profesionalūs neformalaus ugdymo mentoriai juos lydės viso proceso metu, be to, padės dalintis tarpusavio patirtimis.

Projektą vainikuos šventiškas kino seansas 2024 m. balandžio mėnesį viename iš Vilniaus kino teatrų.

Projekto trukmė: 2023 m. birželis – 2024 m. balandis

Projekto dalyviai ir partneriai: 21 jaunuolis iš 10 Lietuvos mokyklų

Projektas finansuojamas Britų tarybos (British Council) lėšomis.  

 

Rėmėjai ir partneriai