Meniu ikona
Mobilios versijos logotipas
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Iš miško

Me’kivun ha’yaar

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Iš miško

Me’kivun ha’yaar

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

10-12 klasėms

Trukmė:

94 min.

Metai:

2003

Šalis:

Izraelis

Kalba:

Rusų, lenkų, lietuvių k., lietuviški subt.

Temos:

Holokaustas, Istorinė atmintis

Filmo aprašymas

Kitaip nei daugelyje dokumentinių filmų apie Holokaustą, kalbančių apie išgyvenusiųjų patirtis, filme „Iš miško“ dėmesys sutelkiamas į tariamai pasyvius liudininkus ir įvykių poveikį jiems. Čia remiamasi Kazimiero Sakowicziaus 1941–1944 m. rašyto dienoraščio ištraukomis, kurios sugretinamos su lietuvių ir lenkų, gyvenančių Paneriuose, gyvais liudijimais. Panerių miške buvo nužudyta daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių, kurių didžioji dalis – žydai iš Vilniaus geto. Padedant lietuvių režisieriui Sauliui Beržiniui, filmo kūrėjai apklausė didelę grupę Paneriuose tebegyvenančių žmonių. Filme atsiskleidžia kaip skirtingai šie tragiški įvykiai prisimenami ir suvokiami jų liudininkų. Nuosaikus, bet atviras filmas „Iš miško“ yra ir istorinis, ir psichologinis dokumentas, kuris, kaip ir Claude’o Lanzmano filmai, atsigręžia į žmonių baimę pripažinti ir prisiimti dalį atsakomybės už praeities įvykius.

Pastaba: filmas subtitruotas lietuviškai. Jeigu titrai nepaleidžiami automatiškai, pasirinkite juos filmo lango apačioje („CC“).

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Limor Pinhasov Ben Yosef, Yaron Kaftori

Operatorius:

Eithan Haris

Montažas:

Limor Pinhasov Ben Yosef

Prodiuseris:

Limor Pinhasov Ben Yosef, Yaron Kaftori

METODOLOGIJA

Metodinė priemonė skirta padėti organizuoti aptarimą ir papildomus užsiėmimus po filmo „Iš miško“ peržiūros.  Joje paliečiama Holokausto ir Lietuvoje vykusių masinių žudynių tema.

Priemonė skirta padėti ugdyti jaunuolių empatiškumą, informuoti apie neseną praeitį, kalbėti apie istorinę atmintį, kelti esminius klausimus apie Holokausto aukas, agresorius, gelbėtojus, stebėtojus, tiesioginiai ir netiesiogiai dalyvavusius žudynėse.

Metodikoje pateikiamas filmo aprašymas, pristatomas jo kontekstas ir problematika, nurodomos detalios metodinės gairės filmo peržiūrai ir aptarimui rengti. Taip pat pabrėžiama tęstinumo svarba, tad joje rasite ir rekomenduojamos literatūros bei papildomų  audiovizualinių priemonių sąrašą.

 

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt