Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

#patyčiųistorija

#bullyingstory

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą
dokumentinio filmo The bullying story foto. Mergaitės, naršančios Youtube atspindys kompiuterio ekrane.

#patyčiųistorija

#bullyingstory

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą
dokumentinio filmo The bullying story foto. Mergaitės, naršančios Youtube atspindys kompiuterio ekrane.

Skirta:

4-10 kl.

Trukmė:

15 min.

Metai:

2018 m.

Šalis:

Nyderlandai

Kalba:

Olandų, subtitrai: lietuvių

Temos:

Internetinės patyčios, Patyčios, Psichologinių sunkumų įveika, Savivertė, Smurtas lyties pagrindu, Tapatumas, Technologijos

Filmo aprašymas

Patyčios yra šokiruojančiai dažnas reiškinys, prasidedantis mokyklos kieme ir kaip virusas plintantis socialinėse medijose. Filme klausomės retai girdimo patyčias patiriančios paauglės balso. Trylikametė Rosalie pasakoja apie nuolatines psichologines kančias, kurios persikelia ir į anksčiau šventove buvusį jos kambarį. Šnekėdama apie savo patirtį ir internete dalindamasi istorijomis su kitais patyčias patyrusiais paaugliais, Rosalie pamažu atgauna pasitikėjimą savimi.

Filmo pagrindinė veikėja mergina, patyrusi patyčias mokykloje, internete ieškanti ir randanti panašių patirčių turinčių bendraamžių. Paaugliai susisiekia, bendrauja, kalba apie tai, kodėl vyko patyčios, kas padėjo ar padeda jas atlaikyti, kas kaip tik nepadeda. Bendrystė juos sujungia ir įkvepia spręsti savo sunkumus.

Filme atskleidžiama, jog patyčių auka gali tapti bet kas, dažnai – kažkokį kitokį bruožą turintis (pvz. kitos rasės, tikėjimo, kūno sudėjimo). Patiriamos patyčios keičia savęs suvokimo vaizdą: imama abejoti, ar esu normalus, ar su manimi viskas yra gerai, suprastėja nuotaika, norisi užsidaryti ir atsitraukti. Tačiau kiekvienas turi galimybę nutraukti šią grandinę. Vienas iš būdų – kalbėti apie savo patirtį. Tam gali pasitarnauti ir šiuolaikinės technologijos, galimybė susipažinti ir bendrauti su panašias patirtis turinčiais paaugliais.

Filme kalbama apie kibernetines patyčias – kai patyčios vyksta pasitelkiant socialinius tinklus, SMS žinutes, bei apie realybėje vykstančias patyčias – kai žmogus yra pašiepiamas gyvai (mokykloje, būrelyje, lauke ir pan.).

Filmą pristato:

Logotipas

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Eef Hilgers

Operatorius:

Reber Dosky

Montažas:

Daan Wijdeveld

Prodiuseris:

Nienke Korthof

METODOLOGIJA

Temos: patyčios, internetinės patyčios, rasinė diskriminacija, savivertė, tapatumas, psichologinių sunkumų įveika.

Filme liečiamos žmogaus teisės: teisė į (psichikos) sveikatą, teisė į saugią vaikystę.

Filmo peržiūros/užsiėmimo tikslai: didinti jautrumą ir toleranciją vieni kitiems, įgalinti mokinius stabdyti patyčias, kurti draugiškesnę atmosferą klasėje.

 

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt