Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Pasaulyje lyg namuose

Et Hjem i Verden

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Pasaulyje lyg namuose

Et Hjem i Verden

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

9-12 klasėms

Trukmė:

58 min.

Metai:

2015

Šalis:

Danija

Kalba:

Danų k., lietuviški subt.

Temos:

Pabėgėliai, Šeima, Tarpkultūriškumas

Filmo aprašymas

„Pasaulyje lyg namuose“ – penkių pabėgėlių vaikų kasdienybė Danijos Raudonojo kryžiaus prieglobsčio mokykloje. Magomedas, Sehmuzas, Heda, Amel ir Ali kartu su šeimomis pabėgo iš skirtingų, politinių konfilktų draskomų, šalių. Jų šeimos bando gauti leidimus gyventi Danijoje ir pradėti gyvenimą iš naujo. Tačiau per vienerius metus klasėje pasikeičia apie 80 % vaikų – tik keletas gauna prieglobstį Danijoje ir iškeliauja į jiems paskirtas daniškas mokyklas. Kitų prašymai nepatenkinami ir jų šeimos yra priverstos grįžti į tėvynę. Šiame filme iš vaikų perspektyvos pažvelgiama į vieną didžiausių Europos migracijos krizių ir jos įtaką jaunajai kartai.

Pastaba: filmas subtitruotas lietuviškai. Jeigu titrai nepaleidžiami automatiškai, pasirinkite juos filmo lango apačioje („CC“).

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Andreas Koefoed

Operatorius:

Sofia Olsson, Niels Thastum

Montažas:

Jacob Schulsinger, Marion Tuor

Prodiuseris:

Sara Stockmann

METODOLOGIJA

Metodinė priemonė skirta padėti mokytojams organizuoti filmo peržiūrą ir aptarimą klasėje. Joje paliečiamos pabėgėlių šeimų, edukacijos, integracijos ir tarpkultūriškumo temos.

Metodinėje priemonėje pateikiamas filmo aprašas, jo kontekstas, sąvokų žodynas, detalios gairės diskusijai po filmo peržiūros organizuoti, pristatomi interaktyvių užsiėmimų pasiūlymai. Šia metodine priemone siekiama padėti supažindinti mokinius su pabėgėlių tema, gilinantis į asmenines jaunuolių istorijas, kalbėti apie problemas, su kuriomis susiduria pabėgėlių šeimos, ir pabėgėlių integracijos naudą.

 

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt