Registruotis Prisijungti
Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Visi filmai
Visi filmai

Pasaulyje lyg namuose

Et Hjem i Verden

Danija | 2015 | 58 min.

Žiūrėti anonsą
Žiūrėti filmą

Mes suteikiame filmą, o jūs pasirūpinate vaikų edukaciniu užsiėmimu patys.

„Pasaulyje lyg namuose“ – penkių pabėgėlių vaikų kasdienybė Danijos Raudonojo kryžiaus prieglobsčio mokykloje. Magomedas, Sehmuzas, Heda, Amel ir Ali kartu su šeimomis pabėgo iš skirtingų, politinių konfilktų draskomų, šalių. Jų šeimos bando gauti leidimus gyventi Danijoje ir pradėti gyvenimą iš naujo. Tačiau per vienerius metus klasėje pasikeičia apie 80 % vaikų – tik keletas gauna prieglobstį Danijoje ir iškeliauja į jiems paskirtas daniškas mokyklas. Kitų prašymai nepatenkinami ir jų šeimos yra priverstos grįžti į tėvynę. Šiame filme iš vaikų perspektyvos pažvelgiama į vieną didžiausių Europos migracijos krizių ir jos įtaką jaunajai kartai.

Pastaba: filmas subtitruotas lietuviškai. Jeigu titrai nepaleidžiami automatiškai, pasirinkite juos filmo lango apačioje („CC“).

Temos:
9-12 klasėms
Patyčios
Darnus vystymasis

Metodologija:

Metodinė priemonė skirta padėti mokytojams organizuoti filmo peržiūrą ir aptarimą klasėje. Joje paliečiamos pabėgėlių šeimų, edukacijos, integracijos ir tarpkultūriškumo temos.

Metodinėje priemonėje pateikiamas filmo aprašas, jo kontekstas, sąvokų žodynas, detalios gairės diskusijai po filmo peržiūros organizuoti, pristatomi interaktyvių užsiėmimų pasiūlymai. Šia metodine priemone siekiama padėti supažindinti mokinius su pabėgėlių tema, gilinantis į asmenines jaunuolių istorijas, kalbėti apie problemas, su kuriomis susiduria pabėgėlių šeimos, ir pabėgėlių integracijos naudą.

 

 • Režisierius:

  Andreas Koefoed

 • Operatoriai / -ės:

  Sofia Olsson, Niels Thastum

 • Montažas:

  Jacob Schulsinger, Marion Tuor

 • Prodiuserė:

  Sara Stockmann

 • Skirta:

  9-12 klasėms

 • Kalba:

  Danų

Metodologija

Medžiagą gali parsisiųsti tik registruoti vartotojai.

SEANSAS SU EDUKACIJA

Norite kad užsiėmimą pravestų MŪSŲ edukatoriai? Užsisakykite profesionalių edukatorių paslaugas.