Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Skirta:

7-9 klasėms

Trukmė:

23 min.

Metai:

2017 m.

Šalis:

Kanada

Kalba:

Kalbos: anglų, prancūzų Subtitrai: lietuvių

Temos:

Grožio standartai, Lyčių stereotipai, Lytinis ugdymas, Lytiškumo ugdymas, Neapykanta, Patyčios, Smurtas lyties pagrindu, Šeima, Tapatumas

Filmo aprašymas

Ne visada lengva atrasti savo vietą pasaulyje ir būti tuo, kuo norėtum būti. Dokumentiniame filme vidiniais išgyvenimais besidalinantys penki vaikai nusprendė būti tuo, kuo yra, ir nesilaikyti jiems netinkančių tradicinių „vyro“ ir „moters“ lyčių apibrėžimų bei visuomenės primestos tapatybės. Iš anksto numatytų rolių pasaulyje savito lyties supratimo išreiškimas gali tapti tikru išbandymu, kartais netgi baisiu.

Filmą pristato:

Logotipas

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Christina Willings

Operatorius:

Amy Belling

Montažas:

Ileana Pietrobruno

Prodiuseris:

Shirley Vercruysse

METODOLOGIJA

Metodinėje priemonėje keliami šie uždaviniai:

1. Supažindinti mokinius su pagrindiniais terminais, susijusiais su lyties tapatybės sprektru.
2. Supažindinti mokinius su iššūkiais, su kuriais susiduria translyčiai vaikai ir paaugliai, perteikiant juos per asmenines filmo herojų istorijas.
3. Įgalinti mokinius tolerantiškai ir pagarbiai reikšti savo poziciją lytiškumo ir saviraiškos klausimais, remiantis filmu ir metodine priemone.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt