Registruotis Prisijungti
Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Visi filmai
Visi filmai

Ub Lama

Ub Lama

Lietuva | 2011 | 50 min.

Žiūrėti anonsą
Žiūrėti filmą

Mes suteikiame filmą, o jūs pasirūpinate vaikų edukaciniu užsiėmimu patys.

Dvylikametis mongolas Gala, prieš 2 metus netekęs tėvo, bando išgyventi pardavinėdamas cigaretes turguje, tačiau jo mama nusprendžia, kad jis turėtų tapti budistų vienuoliu – lama. Patekimo į vienuolyną idėja – vieninteliu būdu Galai išvengti skurdo ir įgyti išsilavinimą – pamažu užsikrečia ir pats berniukas. Jis pradeda lankytis viename pačių disciplinuočiausių Mongolijos vienuolynų Pethub ir bando į jį patekti. Nepaisant Galos noro tapti vienuoliu, jis gana išdykęs ir problemiškas. Ar šios jo charakterio savybės nesutrukdys jam pasiekti savo tikslo?

Temos:
5-7 klasėms
Socialinė atskirtis
Darnus vystymasis

Metodologija:

Metodinė priemonė skirta padėti struktūruoti diskusiją su mokiniais po filmo peržiūros apie šias temas: lygios galimybės, vaiko interesai, teisė į minties, sąžinės ir religijos laisvę, teisė į saugią vaikystę, apsauga nuo įvairaus pobūdžio smurto, nepriežiūros, grubaus elgesio bei išnaudojimo, teisė į kokybišką ir prieinamą mokslą, Metodine priemone siekiama padėti susieti filmo siužetą su mokinių socialine realybe, supažindinti juos su Lietuvos kaip daugiakultūrės šalies istorija ir formuoti teigiamą požiūrį į etnines grupes bei skirtingas kultūras.

Metodinėje priemonėje pateikiamas sąvokų žodynas, filmo aprašas, klausimai filmui aptarti, praktiniai užsiėmimai. Atskirai aptariamas Lietuvos kontekstas atskiroms filmo temoms: mongolų-totorių bendruomenė Lietuvoje, skurdas Lietuvoje ir smurtas prieš vaikus.

 • Režisierė:

  Eglė Vertelytė

 • Operatoriai / -ės:

  Gerelsukh Otgon, Eglė Vertelytė

 • Montažas:

  Gerelsukh Otgon, Eglė Vertelytė

 • Prodiuseris:

  Arūnas Matelis

 • Skirta:

  5-7 klasėms

 • Kalba:

  Mongolų, tibetiečių

Metodologija

Medžiagą gali parsisiųsti tik registruoti vartotojai.

SEANSAS SU EDUKACIJA

Norite kad užsiėmimą pravestų MŪSŲ edukatoriai? Užsisakykite profesionalių edukatorių paslaugas.