Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Čekiška svajonė

Czech dream

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą
Didelis užrašas ant sienos

Čekiška svajonė

Czech dream

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą
Didelis užrašas ant sienos

Skirta:

8-12 kl.

Trukmė:

90 min.

Metai:

2004 m.

Šalis:

Čekija

Kalba:

Čekų

Temos:

Kritinis mąstymas, Vartotojiškumas

Filmo aprašymas

Filmo režisieriai sukūrė netikro prekybos centro konsepciją – Český sen („Čekijos svajonė“) bei milžinišką komunikacijos kampaniją naujai besikuriančiam prekybos centrui reklamuoti. Verslininkais apsimetę du kino studentai sugebėjo įtikinti reklamos agentūrą ir viešųjų ryšių agentūrą sukurti jiems kampaniją. Čekijos greitkeliuose pasirodė reklaminiai stendai, o Prahoje išplatinta 200 000 lankstinukų. Buvo sukurta ir televizijoje bei spaudoje paskleista reklamų serija. Reklaminės kampanijos šūkiai buvo „neateik“, „neišlaiduok“ ir kt.

Filmo kūrėjams į “netikro” prekybos centro atidarymą pavyko pritraukti daugiau nei 3000 pirkėjų, tačiau tai, kas iš tolo atrodė kaip didžiulis pastatas, iš tikrųjų buvo tik drobinis fasadas paremtas pastoliais. Kai „klientai“ pagaliau suprato, kad buvo apgauti, reagavo įvairiai. Kai kas suprato filmo kūrėjų žinią, kai kas bandė ją vertinti optimistiškai („Bent pakvėpavome grynu oru“), tačiau dauguma buvo pikti, o daugelis nusprendė kaltinti valdžią.

 

Norėdami matyti subtitrus, spauskite filmo lango apačioje esančias CC.

 

Galimybę žiūrėti šį filmą suteikia projektas „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link“, kuris yra finansuojamas 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikiančio EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo, pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti. https://eeagrants.org/. Taip pat, prie projekto įgyvendinimo prisideda Lietuvos kino centras. 

Filmą pristato:

Logotipas

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Vít Klusák, Filip Remunda

Operatorius:

Vít Klusák, Filip Remunda

Montažas:

Vít Klusák, Filip Remunda

Prodiuseris:

Čekų televizija FAMU

METODOLOGIJA

Šiuo metu yra ieškoma resursų, kurie leistų parengti pritaikytą metodologija filmui “Statom į rėmus”.

Prisegtame faile galite rasti daug patarimų, rekomendacijų, metodų bei kitos reikalingos informacijos, padedančios pravesti edukaciją po dokumentinio filmo peržiūros.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt