Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Mažoji

The little one

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Mažoji

The little one

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

1-3 klasėms

Trukmė:

10 min.

Metai:

2017 m.

Šalis:

Čekija

Kalba:

Įgarsinta lietuvių kalba

Temos:

Įgarsinta lietuviškai, Patyčios, Socialinė atskirtis, Šeima, Tarpkultūriškumas

Filmo aprašymas

Būdama visai maža, Rong kartu su tėvais persikraustė iš Vietnamo į Čekiją. Dėl savo kilmės ir kitokios išvaizdos augdama mergaitė nuolatos atsidurdavo nemaloniose situacijose. Nors mergaitė ilgainiui priprato gyventi tarp dviejų kultūrų, jos šeima galiausiai nusprendė grįžti į Vietnamą. Neįprasta animacinė dokumentika jautriai ir poetiškai atskleidžia, ką patiria svetimoje šalyje gyvenantys vaikai.

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Diana Cam Van Nguyen

Operatorius:

Diana Cam Van Nguyen

Montažas:

Edgar Ortiz

Prodiuseris:

Karolina Davidová, Ondřej Šejnoha

METODOLOGIJA

Metodinė priemonė skirta padėti struktūruoti diskusiją su mokiniais po filmo peržiūros šiomis temomis: lygios galimybės, vaiko interesai, teisė į saugią vaikystę, apsauga nuo įvairaus pobūdžio smurto, nepriežiūros, grubaus elgesio ir išnaudojimo, patyčios.

Metodine priemone siekiama padėti susieti filmo siužetą su mokinių socialine realybe, supažindinti mokinius su skirtingomis kultūromis. Filme nagrinėjamas Lietuvai artimas kontekstas iš gretimos šalies Lenkijos, tad gali padėti formuoti teigiamą požiūrį į etnines grupes ir skirtingas kultūras.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt