Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Skirta:

3-6 klasėms

Trukmė:

40 min.

Metai:

2016 m.

Šalis:

Meksika/JAV

Kalba:

Įgarsinta lietuvių kalba

Temos:

Įgarsinta lietuviškai, Patyčios, Socialinė atskirtis, Šeima, Tarpkultūriškumas

Filmo aprašymas

Brolių majų Yu’uk ir José pasaulis atrodo magiškas – dienas jie leidžia žvejodami ir žaisdami atogražų miškuose, pietinėje Meksikos dalyje. Surasti šeimai maisto (palyginti su ispanų kalbos pamokomis) berniukams vieni juokai. Šeimai susiduriant su sunkumais, vienintele šeimos viltimi tampa Yu’uk kelionė į nepažįstamą ir menkai suprantamą šiuolaikinį pasaulį. Tai įtraukiantis ir vizualiai pribloškiantis pasakojimas apie laisvę ir marginalizuotos kultūros vertę.

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Aaron Schoch

Operatorius:

Aaron Schoch

Montažas:

Aaron Schoch

Prodiuseris:

Aaron Schoch

METODOLOGIJA

Metodinės medžiagos dalys „Filmo pasakojimas“, „Filmo kontekstas“ ir „Filmo stilius“ yra skirtos mokytojui (ugdytojui), norinčiam pasiruošti filmo aptarimui su mokiniais po filmo peržiūros. Visos šiose dalyse pateiktos informacijos mokiniams pateikti tikrai nėra būtina. Kadangi filmas „Lagūna“ yra keliasluoksnis, apimantis kelias esmines temas (asmens tapatumo ir bendrystės, atsakomybės už kitus, tradicijų ir šiuolaikinio pasaulio, skirtingų kultūrų, majų kultūros ir istorijos), jam aptarti po peržiūros galima skirti net kelias pamokas.

Metodinėje priemonėje pateikiamas sąvokų žodynas, filmo aprašas, klausimai filmui aptarti, praktiniai užsiėmimai.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt