Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Rajono panos

Scheme birds

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Rajono panos

Scheme birds

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

9-12 kl.

Trukmė:

87 min.

Metai:

2019 m.

Šalis:

Švedija, Didžioji Britanija

Kalba:

Anglų k.

Temos:

Lyčių stereotipai, Liminalumas, Lytinis ugdymas, Priklausomybės, Psichikos sveikata, Savivertė, Skyrybos, Smurtas lyties pagrindu, Socialinė atskirtis, Šeima

Filmo aprašymas

Gemma gimė tais pačiais metais, kuriais jos ateitis buvo pavogta. Ji gimė mamai, kuri buvo priklausoma nuo narkotikų ir tėvui, kuris filme net nerodomas, o jos gimimas sutapo su vietinio metalurgijos fabriko uždarymu. Ir dabar, daugiausiai ko Gemma ir dauguma kitų darbo klasės rajono Motherwell mieste, Škotijoje vaikų gali tikėtis – būti arba uždarytiems kalėjime, arba pastoti. Mat, Gemmai ir jos bendraamžiams gyvenimas tiek sunkus ir daug nežadantis, kaip ir betoniniai namai, kuriuose jie gyvena. Ši ypatinga dokumentika rodo blankias detales taip, kaip yra, o jos kartais nepakenčiamai tamsios, supriešindama kartais prašvintantį lyrinį grožį ir net humorą.

Galimybę žiūrėti šį filmą suteikia projektas „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link“, kuris yra finansuojamas 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikiančio EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo, pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti. https://eeagrants.org/. Taip pat prie projekto įgyvendinimo prisideda Lietuvos kino centras.

Filmą pristato:

Logotipas

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Ellen Fiske, Ellinor Hallin

Operatorius:

Ellen Fiske, Ellinor Hallin

Montažas:

Ellen Fiske, Ellinor Hallin

Prodiuseris:

Ellen Fiske, Ellinor Hallin

METODOLOGIJA

Temos: darbo klasė / skurdas ir socialinis mobilumas, neo-liberalizmas arba valdžios įtaka darbo klasės žmonių gyvenimams, įvairių formų savi-destrukcinis elgesys (alkoholio, narkotikų vartojimas, rūkymas, ankstyvas nėštumas), skirtingų lyčių (skurdo) patirtys.

Filmo peržiūros/užsiėmimo tikslai:

– Susipažinti su skurdo priežastimis ir padariniais iš kritinės perspektyvos;

– Į skurdą / darbo klasės gyvenimą pažiūrėti iš jauno (besiformuojančio) žmogaus, kuris tame gyvena, perspektyvos ir pabandyti suprasti to žmogaus elgesį – ugdyti empatiją;

– Mokytis kritiškai vertinti ir suvokti socialinę nelygybę, jos priežastis bei padarinius skirtingoms žmonių grupėms.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt