Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

Du pasauliai

Two world

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Du pasauliai

Two world

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

6-12 klasėms

Trukmė:

51 min.

Metai:

2016 m.

Šalis:

Lenkija

Kalba:

Lenkų su anglų k. ir lietuvių k. subtitrais

Temos:

Negalia, Socialinė atskirtis, Šeima

Filmo aprašymas

Vienoje šeimoje – du būdai suvokti pasaulį. Dvylikametė Laura tampa savo tėvų lūpomis ir ausimis. Kurtiems tėvams mergaitė padeda susikalbėti su likusiu pasauliu, kuris nemoka gestų kalbos. Laura užsakinėja anglis žiemai, padeda tėvams nusipirkti mobiliuosius telefonus, nors dažnai ji tenori plepėti su draugėmis pievoje ar žaisti „The Sims“. Filme ji tampa jautria tarpininke, leidžiančia priartėti žiūrovams prie kitokios kasdienybės.

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Maciej Adamek

Operatorius:

Mateusz Skalski

Montažas:

Sławomir Goździk

Prodiuseris:

Jacek Kucharski

METODOLOGIJA

Šiandien vis daugiau kalbama apie neįgaliųjų problemas, su kokiomis problemomis susiduria tėvai, augindami neįgalų vaiką. Vis daugiau neįgalių vaikų mokosi bendrojo lavinimo mokyklose kartu su sveikaisiais vaikais. Priimdama kito žmogaus kitoniškumą, visuomenė vis giliau pažįsta pati save. Tačiau retai kalbama apie tai, kaip auga vaikai, kurių tėvai yra neįgalūs, su kokiomis problemomis ir iššūkiais jie susiduria. Neįgalieji būna ne tik vaikai, bet ir tėvai, šeimos būna skirtingos. Apie tokį atvejį ir pasakoja filmas „Du pasauliai“.

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt