Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška
Filmą galima žiūrėti tik Lietuvoje

Portalas yra skirtas Lietuvos mokyklų ir/ar jaunimo nimo centrų/erdvių bendruomenėms. Dėl autorinių teisių apribojimų portale esančius filmus ir metodologiją galima peržiūrėti tik esant Lietuvos teritorijoje. Filmo neturi galimybės žiūrėti ir tie, kurių interneto tiekėjai nurodo ne Lietuvos IP adresą.

Filmą galima žiūrėti tik prisijungus.

Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.

Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.

SEX(ED)

Sex(Ed): The Movie

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

SEX(ED)

Sex(Ed): The Movie

Žiūrėti filmą Žiūrėti anonsą

Skirta:

10-12 klasėms

Trukmė:

76 min.

Metai:

2014

Šalis:

JAV

Kalba:

Anglų k., lietuviški subt.

Temos:

Lytinis ugdymas, Šeima

Filmo aprašymas

Daugeliui žmonių pirmoji pažintis su seksu iškelia ne pačius maloniausius prisiminimus – gėdos jausmą keliantys pokalbiai su tėvais, paini ir nesuprantama prezentacija mokykloje, pornografinio žurnalo pavartymas ar kitos raudonuoti verčiančios patirtys. Tačiau tai, ką ir kaip mes sužinome (ir mokomės) apie žmonių lytinį gyvenimą, yra ne tik biologija, bet ir tai, kas formuoja mūsų požiūrį į lytiškumą bei gebėjimą gyventi pilnavertį ir saugų intymų gyvenimą. Ypač turtingos archyvinės medžiagos prisotintas filmas pateikia edukacinių JAV lytinio ugdymo filmų istoriją nuo 1910 m. iki šių dienų. Visais atvejais keistoki – kartais moralizuojantys, komiški ar mechaniški – šie filmai puikiai iliustruoja kintančias visuomenės moralės normas, skirtingų kultūrinių ir politinių jėgų įtaką siekiat formuoti požiūrį į lytinį gyvenimą.

Šis filmas ypač aktualus tokiose šalyse kaip Lietuva, kur prieš kelis dešimtmečius oficialiai „sekso nebuvo“. Lytinio ugdymo klausimas, ilgą laiką paliktas savieigai, neseniai sulaukė didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio, kuomet Švietimo ir mokslo ministerijoje svarstant lytinio ugdymo programą visuomenininkai, žmogaus teisių gynėjai, katalikų bažnyčios bei religinių organizacijų atstovai surėmė ietis dėl šios programos turinio Lietuvoje.

Pastaba: filmas subtitruotas lietuviškai. Jeigu titrai nepaleidžiami automatiškai, pasirinkite juos filmo lango apačioje („CC“).

Kūrybinė grupė

Režisierius:

Brenda Goodman

Operatorius:

Elizabeth Yarwood

Montažas:

Monique Zavistovski

Prodiuseris:

Brenda Goodman

METODOLOGIJA

Metodinė priemonė skirta padėti struktūruoti diskusiją su mokiniais po filmo peržiūros. Joje paliečiamos lyčių vaidmenų stereotipų, moters ir vyro vaizdavimo visuomenėje, paauglio brendimo, tarpasmeninių santykių, lytiškumo ugdymo sąvokos ir svarba, lyties tapatumo, su lytiškumu susijusios sąvokos, lytinio švietimo temos.  Metodinėje priemonėje pateikiamas sąvokų žodynas, filmo aprašas, klausimai filmui aptarti, praktiniai užsiėmimai.

 

FAILAI ATSISIUNTIMUI

Turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti?

Susisiekite el. paštu; info@nepatogauskinoklase.lt