Norėdami žiūrėti filmą, turite būti prisijungę.
Edukacinėje platformoje galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze suteikiama tik užsiregistravusiems ir prisijungusiems vartotojams.
Nyderlandai | 2014 | 18 min.
Kaip ir daugelio paauglių, Claudios ryšys su jos išmaniuoju telefonu grįstas meile ir neapykanta vienu metu. Mintys, kurias ji įrašinėja telefonu, o ypač mintys apie jos netobulą gyvenimą, yra pagrindinis šios istorijos leitmotyvas. Ji jaučiasi vieniša ir nesaugi. Šiuos jausmus dar labiau sustiprina gražių, sėkmingų ir linksmų draugių nuotraukos Instagram tinkle. Kartu su Claudia žiūrovai kviečiami pasinerti į jos susikurtą virtualų pasaulį, susipažinti su sukonstruota asmenybe, Facebook komentarais, pasauliu, realesniu už tikrą gyvenimą. Tad nenuostabu, kad žinia apie atostogas be interneto Claudiai kelia šiurpą. Paradoksalu, bet būtent laikas be Wi-Fi atneša didžiausią perversmą.
Pastaba: filmas subtitruotas lietuviškai. Jeigu titrai nepaleidžiami automatiškai, pasirinkite juos filmo lango apačioje („CC“).
Filmas įsigytas Lietuvos žmogaus teisių centro projekto „Nepatogaus kino klasė – švietimas dokumentiniu kinu“, kurį finansavo Vilniaus miesto savivaldybė, metu.
Metodologija:
Metodinė priemonė skirta padėti struktūruoti diskusiją su mokiniais po filmo peržiūros. Joje paliečiamos bendravimo ypatumų tarp mokinių, virtualių patyčių, priklausomybių, medijų įtakos jaunimo gyvenimo kokybei temos. Metodine priemone siekiama padėti susieti filmo siužetą su mokinių socialine realybe, supažindinti mokinius su socialinių tinklų privalumais ir trūkumais, pristatyti jų rizikas, kalbėti apie priklausomybes.
Metodinėje priemonėje pateikiamas sąvokų žodynas, filmo aprašas, klausimai filmui aptarti, praktiniai užsiėmimai. Atskirai aptariama elektroninių patyčių tema ir pateikiamos rekomendacijos patyčias atvejais.
Užsiėmimų su jaunuoliais metu taip pat kviečiame remtis: