Šiuolaikinė visuomenė yra skaitmeninė, todėl jos kasdienybė neįsivaizduojama be informacinių komunikacinių technologijų, kurių taikymo laukas ir naudojimas vis auga. Šios tendencijos tiesiogiai veikia ir viešąjį sektorių – į skaitmeninę erdvę persikėlė visa visuomenei skirta viešųjų įstaigų informacija, vis sparčiau čia perkeliamos ir paslaugos.
Priklausomai nuo šalies skaitmenizacijos lygio internete galima gauti įvairius pažymėjimus, leidimus, registruotis į gydymo įstaigas, pildyti mokesčių deklaracijas, prašymus paramai ar pašalpai gauti, susimokėti baudas, pirkti bilietus, išsikviesti pagalbą ir pan. Skaitmeninė erdvė turi milžinišką potencialą palengvinti informacijos ir paslaugų pasiekiamumą, tačiau jei procesas vyksta neprisitaikant prie visų vartotojų galimybių ir poreikių, užprogramuojama atskirtis, kurios pasekmes jaus visa visuomenė.
Lietuvos laukia ilgas kelias siekiant, kad internetas būtų prieinamas visiems piliečiams. Tam reikalinga ne tik teisinė bazė, bet ir suvokimas kodėl to reikia ir kaip to siekti. Šiame vadove rasite paprastai ir suprantamai pateiktą informaciją apie:
• skaitmeninės erdvės prieinamumo naudą;
• tarptautinės ir nacionalinės teisės įpareigojimus pritaikyti skaitmeninę informaciją;
• skaitmeninės erdvės vartotojų įvairovę;
• būdus ir metodus, padedančius užtikrinti, kad skaitmeninė erdvė būtų prieinama įvairių galimybių ir poreikių vartotojams.
Vadove taip pat rasite geruosius prieinamų interneto svetainių pavyzdžius, nuorodas į naudingus šaltinius, tarptautinius standartus, teisės aktus ir kt.
Šios gairės yra skirtos specialistams, prižiūrintiems ir rengiantiems organizacijų interneto svetainių turinį.
Leidinio autoriai: Simona Aginskaitė, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Klementina Gečaitė, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Gediminas Jonikaitis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.