Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška

Pranešimas

Užrašas didelėmis raidėmis

Gruodžio mėnesio seminaras apie inovatyvius metodus darbui su neapykantos kalbą internete

Gruodžio 6 d. kviečiame į filmo „Vaikai internete“ peržiūrą bei virtualų seminarą, kurio metu atrasite naujus metodus bei įgūdžius, kaip integruoti neapykantos kalbos internete temas darbe su jaunimu.

Seminaro metu rasime atsakymus į klausimus: kas yra neapykantos kalba? Prieš ką ji nukreipta? Kaip ją atpažinti ir tinkamai reaguoti? Sužinosite apie socialinių tinklų ir asmens juose atsakomybę neapkykantos kalbos kontekste. Seminaro metu bus pristatyta darbo su jaunimo metodologija. Taip pat, atrasime inovatyvias darbo galimybes ir metodus, kaip pasitelkiant kino meną kalbėtis su jaunimu neapykantos kalbos tema bei kaip integruoti neapykantos kalbos, internetinių patyčių temas dirbant su jaunimu.

Seminaras yra nemokamas, tačiau būtina REGISTRACIJA, kuri vyksta iki gruodžio 4 d. imtinai.

SEMINARO PROGRAMA:
Jums patogiu metu (52 min.) – filmo „Vaikai internete“ peržiūra nemokamoje edukacinėje platformoje „Nepatogaus kino klasė“

GRUODŽIO 6 d. ZOOM susitikimų platformoje:
15:00 val. Skaitmeninis kontekstas, kuriame gyvename. PATYČIOS ir NEAPYKANTOS KALBA. Galios, kurias turime savo rankose
15:50 val. Pertrauka
16:00 val. Socialinės medijos platformų veiksmai ir atsakomybė. Asmens skaitmeninėje erdvėje atsakomybė. Pasaulio ir Lietuvos pavyzdžiai, diskusija.
16:50 val. Pertrauka
17:00 – 18:00 val. Ką patarti vaikams ir jaunimui bei ką būtina su jais aptarti. Filmo „Vaikai internete“ metodologijos apžvalga.

APIE FILMĄ:
Dokumentinis filmas „Vaikai internete“ atskleidžia trijų žmonių istorijas, kurių gyvenimas tampriai persipynęs su jaudinančiu, bet labai rizikingu interneto pasauliu. Tai 12-os metų talentingas berniukas Lukas, kuris populiarumo aukštumas bei nuosmukius patiria ištisomis naktimis besigalynėdamas interneto šlovės arenoje, kur, pasivadinęs Zachy, skelbia savo kuriamus vaizdo įrašus, 13-metis Oskaras, aistringas kompiuterinių žaidimų fanas, galintis žaisti daugybę valandų be perstojo, užkandžiaudamas nesveiku maistu ir jauna mergina Nikola, kuri, ilgėdamasi romantiškų santykių, kuriais giriasi jos bendraamžės, internete tampa seksualinio persekiotojo auka. Ši dokumentika atskleidžia unikalų interneto patrauklumą jaunimui bei atkreipia dėmesį į pavojus,
su kuriais vaikai susiduria virtualioje erdvėje.

SEMINARĄ VEDA:
Lektorė – Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro steigėja, Pasaulinio skaitmeninių žmogaus teisių tinklo darbo grupės narė. Skaitmeninės etikos centras – nevyriausybinė pelno nesiekianti organizacija, kuriai rūpi, kad kiekvienas, besinaudodamas interneto galimybėmis, aiškiai suprastų technologijų keliamus iššūkius ir žinotų būdus, kaip juos valdyti. Skaitmeninės etikos centras rengia mokymus tėvams, mokytojams, bendruomenėms, įvairaus amžiaus moksleiviams, bendradarbiauja su Lietuvos mokslininkais, tyrinėjančiais ekranų poveikį žmogaus fizinei bei psichikos sveikatai, dalinasi skaitmeninio pasaulio naujienomis ir yra pirmoji pagalba tėvams bei globėjams, ieškantiems sprendimų, patarimų ir įrankių sprendžiant su išmaniųjų įrenginių naudojimu susijusius iššūkius.

________________________________________________________________________________

Seminaras yra projektų „Be Hate Free“ ir „Daugiau meilės – mažiau neapykantos dėl tautybės, kalbos, seksualinės orientacijos ir tapatybės“ dalis, kurie yra bendrai finansuojami Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos, LR Teisingumo ministerijos, Švedijos instituto, Švedijos ambasados Vilniuje ir Geros valios fondo lėšomis.

Seminarą organizuoja Lietuvos žmogaus teisių centras.