Registruotis Prisijungti

Naujienos

Antrasis „Magic of the Frame“ projekto valdymo susitikimas vyko Loveče, Bulgarijoje, 2022 m. lapkričio 9-11 d. Per 3 dienas trukusį susitikimą 9 projekto partneriai – Palantír Film Vizuális Antropológiai Alapítvány (Vengrija) (pagrindinis partneris), Changes & Chances (Nyderlandai), Pilietinių iniciatyvų asociacija – Lovech (Bulgarija), CROMO Alapitvany (Vengrija), Kürt Alapítvány (Vengrija), Profesinė veterinarijos mokykla „Prof. dr. Dimitar Dimov“ (Bulgarija), Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR, Nyderlandai), VšĮ „Nepatogus kinas“ / PO Inconvenient Film (Lietuva), Jaunimo centras „Babilonas“ (Lietuva) – iš 4 šalių dalinosi jau pasiektais rezultatais ir aptarė ankstesniame projekto etape parengtus 4 pamokų planus. Be to, partneriai iš kiekvienos projekto šalies pristatė savo atrinktus dokumentinius filmus ir pamokų planus, susijusius su pasirinktomis temomis / filmais.

Vengrijos komandos pasirinktas dokumentinis filmas „Dívák/Divas“. Belvárosi Tanoda yra mokykla, kurioje paskutinis šansas baigti mokslus ir baigti mokyklą yra suteikiamas „nevykėliams“ paaugliams, kuriems uždrausta mokytis visose kitose mokyklose. Čia susitinka trys stulbinamai skirtingos merginos: Šani, Tiną ir Emese-Dives.

Nyderlandų komanda pristatė dokumentinį filmą „Brolių kelionė“ (A Brothers Journey): du broliai, kartu pabėgę iš Sirijos, praranda vienas kito pėdsakus Nyderlandų prieglobsčio sistemoje.

Lietuvos komandos pamokos planas parengtas pagal dokumentinį filmą „Jūrų arkliukas“ (filmą galite pamatyti ir „Nepatogaus kino klasės“ platfromoje), kurio „pavadinime esantis jūrų arkliukas reiškia ne tik vandenyje vertikaliai besilaikantį padarą, bet ir mūsų smegenų sritį – hipokampą, kur saugomi mūsų prisiminimai. Šiame dokumentiniame filme parodoma, kaip laikui bėgant vanduo gali įgyti naują prasmę ir kaip plaukimas tapo pagrindinės filmo herojės Hanan būdu susidoroti su trauma.“*

Galutinis kelių partnerių diskusijų rezultatas – Bulgarijos komanda pasirinko dokumentinį filmą „Bayer and the Bees“ (liet. k. „Bayer ir bitės“): insekticidai kartais būtini ūkininkaujant, tačiau kai kurios medžiagos, pavyzdžiui, neonikotinoidai, naikina ne tik kenkėjus, bet ir bites. Viso pasaulio mokslininkai nustatė, kad neonikotinoidai yra pagrindinė masinės bičių žūties priežastis. Vienas iš pagrindinių šių pesticidų gamintojų – Bayer grupė – patiria spaudimą.

Per tris dienas Bulgarijoje buvo pristatyti 4 parengti pamokų planai, kuriuos parengė projekto „Magic of the Frame – Teach with documentary film“ partneriai! Galutinis rezultatas – visi planai sulaukė pasiūlymų ir idėjų, kaip juos patobulinti prieš prasidedant bandomajam projekto metodikų etapui.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas 8 susitikime dalyvavusiems mokytojams, jų nuomonei ir rekomendacijoms. Mūsų šio projekto partnerė mokykla – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija bei dvi nuostabios mokytojos – Dovilė ir Lota.

Projekto valdymo susitikimas baigėsi konkrečiomis projekto valdymo diskusijomis dėl tolesnių veiksmų, aprašomosios ir finansinės atskaitomybės bei nekantrumo ir smalsumo jausmais dėl ateinančio bandymų etapo.

Rėmėjai ir partneriai