Registruotis Prisijungti

Naujienos

Spalio 12 d., trečiadienį, festivalis „Nepatogus kinas“ aktyvius mokinius iš visos Lietuvos pakvietė į specialų filmo „Šiaurinė srovė“ seansą. Režisierius Steffenas Kronesas su jais virtualiai susitiko ne tik iš pirmų lūpų papasakoti apie išsamiu tyrimu virtusį jo smalsų eksperimentą, bet ir pratęsė jį Vilniuje – į Nerį paleido savo naują GPS siųstuvą, rašoma  „Nepatogaus kino“ pranešime žiniasklaidai.

Mokiniai, o ir kiti susidomėję, galės stebėti, kaip juda šiukšlių kelionę tiriantis siųstuvas ir, prireikus, pagelbės eksperimentui, jei siųstuvas pakeliui užstrigtų Lietuvos teritorijoje.

Kaip tai įmanoma, kad Vokietijos viduryje išmesta šiukšlė nukeliautų iki pat Arkties vandenyno? Iš Vokietijos atkeliavusią tuščią alaus skardinę filmo režisierius rado besisvečiuodamas atokioje Norvegijos saloje. „Iš pradžių buvo labai juokinga. Įsivaizduokite, pirmas daiktas, kurį vokietis randa nuvykęs į tolimą salą, kurioje nėra žmonių – vokiško alaus skardinė. Šis vaizdas įstrigo mano sąmonėje. Grįžęs namo pradėjau matyti šiukšles visur, nors iki tol nepastebėdavau“, – pasakojo Steffenas Kronesas.

Vyras su gelėbjimosi liemene ir kompbinezonu laiko pakėlęs plastiko žuvims gaudyti tinklą į kurį įsipainiojęs siųstuvas

Filmas „Šiaurinė srovė“.

Po žiūrovų simpatijas festivaliuose renkančio filmo „Šiaurinė srovė“ peržiūros mokiniai iš pirmų lūpų išgirdo apie jame nušviečiamą režisieriaus tyrimą – S. Krones sukūrė GPS signalais apkarstytas siuntas, kurias išmetė į Vokietijos upę ir taip stebėjo šiukšlių kelionę. Eksperimentą kartu su mokiniais režisierius pratęsė ir Lietuvoje – Neryje buvo paleistas naujas GPS siųstuvas, kurio judėjimą, grįžę į savo miestus, virtualiai stebės mokiniai. Pamatę, kad siųstuvas užstrigo upės krantuose netoli jų gyvenvietės, jie galės padėti jam tęsti kelionę taip prisidėdami prie eksperimento sėkmės.

Neries krantinė Vilniuje, šalia Žaliojo tilto. Aktorius Dominykas Vaitiekūnas stovi priešai mokinių grupę ir ruošiasi į upę mesti siųstuvą

Nuotrauka iš renginio.

„Pilietiškumas ir aktyvizmas gali būti ugdomas ir kinu – tikime, kad filmai gali padėti augti ir pažinti pasaulį, ugdyti empatiją, kritinį mąstymą ir žingeidumą. Šiandieninis renginys vainikavo beveik dvejus mokslo metus besitęsusią itin prasmingą mūsų „Nepatogaus kino“ klasės“ projekto iniciatyvą – mokytojus ir mokinius visoje Lietuvoje kvietėme filmų peržiūroms ir jas lydinčiam aktyvizmui savo bendruomenėse“, – pasakoja festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

„Pagalba beglobiams gyvūnams, naujos laisvalaikio ir pokalbių erdvės mokyklose, bendri mokinių ir senjorų užsiėmimai, kuriami savanorystės klubai – tik keletas įvairiuose Lietuvos miestuose kilusių iniciatyvų, į kurias įsitraukė daugiau nei 50 mokyklų bendruomenių“, – džiaugiasi G. Andriukaitis. Ši Iniciatyva buvo įgyvendinama Lietuvoje veikiančio EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo (APF) lėšomis.

Iš arti nufotografuota siųstuvas , kurį rankoje laiko mokinė

Siųstuvas. Nuotrauka iš renginio.

Norintys sekti siųstuvo kelionę tai gali padaryti paspaudus ant nuorodos ir suvedus prisijungimo duomenis.

SIŲSTUVO KELIONĖ

User: Lietuva

Slaptažodis: 10922Lax!

 

Projektas „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link“ nesibaigia ir į mokyklas vėl sugrįš rugsėjį, o spalio mėnesį projekto dalyviai bus pakviesti apibendrinti projekto rezultatus šventiniame renginyje. Pilotinis pilietiškumo skatinimo projektas yra finansuojamas 2019 – 2024 m. Lietuvoje veikiančio EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo (APF), pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti lėšomis, prie projekto taip pat prisideda Lietuvos kino centras.

 

Rėmėjai ir partneriai