Registruotis Prisijungti

Naujienos

Lapkričio 29 d. 15 val. kviečiame į nemokamą nuotolinį seminarą „Kinas ir autorinės teisės bei romų bendruomenės istorija ir patirtys. Kaip jas atskleisti mokiniams?“

Seminarą sudarys dvi dalys. Pirmojoje dalyje dėmesys bus skiriamas autorinių ir gretutinių teisių švietimui, pristatant kertines sąvokas, įstatyminę bazę bei šių teisių svarbą švietimo bendruomenės atstovams bei legalaus dokumentinio kino turinio naudojimo galimybes. Taip pat bus aptariama legalaus turinio naudojimo svarba ir galimybės bei turimos lietuviško autorinio turinio bazės.

Antrojoje dalyje pristatysime romų bendruomenės Lietuvoje istoriją bei naujas, Nepatogaus kino klasėje jūsų dėmesio laukiančias ir legaliai prieinamas priemones, padėsiančias su mokiniais kalbėtis apie Lietuvos romus, tokias kaip dokumentinis filmas „Miro foro“. Romų bendruomenė Lietuvoje susiduria ir su stereotipais, ir su išankstiniu nusistatymu. Nuo to labai dažnai nukenčia romų kilmės vaikai ir jaunuoliai. Todėl, žinoma, diskutuosime, kaip reaguoti į stereotipus apie šią etninę bendruomenę mokykloje, taip pat kaip užtikrinti, kad jie nebūtų perduodami iš kartos į kartą.

Seminarą ves Rumina Bagdonavičiūtė, jaunosios romų karto atstovė. Apie romų bendruomenės tradicijas Rumina pasakojo ir mūsų gyvų mokymų serijoje, kuri vyko pavasarį. Mokymai susilaukė didelio jūsų susidomėjimo.

Taip pat Inga Kreivėnaitė ir Agnieška Avin iš nevyriausybinės organizacijos „Padėk Pritapti“. „Padėk Pritapti“ yra Vilniuje veikiantis multikultūrinis vaikų ir jaunimo centras, kuris jau daugiau nei dešimtmetį dirba su romų bei kitų tautybių vaikais, kasdieniu darbu ieško sąlyčio taškų tarp skirtingoms bendruomenėms priklausančių vaikų.

Detalią seminaro programą atsiųsime užsiregistravusiems (-ioms) dalyviams (-ėms).

Užsiregistruoti galite iki lapkričio 26 d. (imtinai). Dalyvių skaičius ribotas.

Registruotis galite čia.

Mokymus finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras ir Europos komisija.

*Seminaras skirtas „Nepatogaus kino klasės“ bendruomenės nariams. Jei dar neprisijungėte prie mūsų bendruomenės, tą galite padaryti užpildę nesudėtingą formą. Registracija – nemokama.

Rėmėjai ir partneriai