Registruotis Prisijungti

Naujienos

Kviečiame gimnazijų ir vidurinių mokyklų 10-12 klases registruotis į filmo „Iš miško“ peržiūrą ir aptarimą, kuris vyks Kauno kino centre „Romuva“ (Laisvės al. 54) lapkričio 18 d. 12.00 val.

Kitaip nei daugelyje dokumentinių filmų apie Holokaustą, kalbančių apie išgyvenusiųjų patirtis, filme „Iš miško“ dėmesys sutelkiamas į tariamai pasyvius liudininkus ir įvykių poveikį jiems. Čia remiamasi Kazimiero Sakowicziaus 1941–1944 m. rašyto dienoraščio ištraukomis, kurios sugretinamos su lietuvių ir lenkų, gyvenančių Paneriuose, gyvais liudijimais. Panerių miške buvo nužudyta daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių, kurių didžioji dalis – žydai iš Vilniaus geto. Nuosaikiame, bet atvirame filme atsiskleidžiama kaip skirtingai šie tragiški įvykiai prisimenami ir suvokiami jų liudininkų.

Po filmo vyks diskusija, kurią pagal specialiai parengtą metodiką moderuos KTU gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Domas Boguševičius. Filmo peržiūra su diskusija truks apie 2 val.

Būtina išankstinė registracija (iki lapkričio 16 d. užpildant šią formą). Renginys nemokamas, tačiau už peržiūrą skatiname aukoti bent po 1 centą (kiek tiksliai – sprendžia patys žiūrovai).

Rėmėjai ir partneriai