Registruotis Prisijungti

Naujienos

Projektas „S4Change“ naujaisiais metais tęsia savo veiklas. Sausio mėn. startuojame su dviejų dienų užsiėmimų programa, paruošta ir įgyvendinama kartu su romų ir žydų bendruomenėmis Lietuvoje.

Dvi dienas truksiantys užsiėmimai yra skirti pažinti šalia gyvenančių bendruomenių tradicijas, papročius, paneigti daugelį stereotipų, duoti atkirtį antisemitizmo, romofobijos apraiškoms ne tik aplink mus, bet ir globalaus pasaulio bei įvykių kontekste.

Mokymų kalendorius:

1. 2023 m. Sausio mėn. 18-19 dienomis, Vilnius
2. 2023 m. Sausio mėn. 25-26 dienomis, Vilnius
3. 2023 m. Kovo mėn. 1-2 dienomis, Palanga (grupė susirinko, neberegistruojame)
4. 2023 m. Kovo mėn. 22-23 dienomis, Telšiai
5. 2023 m. Kovo mėn. 29-30 dienomis, Klaipėda
6. 2023 m. Balandžio mėn. 26-27 dienomis, Telšiai (grupė susirinko, neberegistruojame)
7. 2023 m. Gegužės mėn. 3-4 dienomis, Druskininkai (grupė susirinko, neberegistruojame)
8. 2023 m. Gegužės mėn. 17-18 dienomis, Druskininkai
9. 2023 m. Birželio mėn. 7-8 dienomis, Druskininkai

Programa ir mokymų vietos gali keistis, patikslintą informaciją atsiųsime užsiregistravusiems/-ioms ir atrinktiems/-oms dalyviams/-ėms.

Mokymai skirti: mokytojams/-oms, jaunimo darbuotojams/-oms, socialiniams darbuotojams/-oms, socialiniams pedagogams/-ėms, edukatoriams/-ėms, kultūros sritiems darbuotojams/-oms ir kitiems/-oms, dirbantiems su vaikais ir jaunimu bei norintiems pagilinti savo žinias žmogaus teisių, ir ypač – romų bei žydų temose.

Mokymų kaina: mokymai nemokami (vietų skaičius ribotas), dalyviai/-ės bus atrinkti pagal motyvaciją dalyvauti ir praktiškai pritaikyti mokymuose gautą medžiagą savo darbovietėse. Mokymų dalyviai/-ės taip pat bus vaišinami kavos pertraukomis ir pietumis, apmokama 1 nakvynė dviviečiame kambaryje, jei nebūtų galimybės dalyvauti mokymuose savo mieste. Kelionės išlaidos dengiamos pateikus kelionės dokumentus.

Pažymėjimai:

visą 16 ak. val. mokymų programą baigusiems dalyviams/ėms bus įteikti projekto konsorciumo patvirtinti pažymėjimai.

Registracija:
https://bit.ly/3jDbJa5

Daugiau informacijos:
Dovilė Rūkaitė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, projects@lzb.lt

Lektorės:

Ruth Reches, Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorė. Skatina gimnazijos pedagogų bendradarbiavimą su Lietuvos žydų bendruomene, Izraelio ambasada Lietuvoje, Izraelio švietimo ministerija, žydų agentūra Sochnut, Izraelio mokyklomis. Bendradarbiauja su ORT – žydų profesinio mokymo organizacija, kuri rengia mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminarus, remia formalųjį ir neformalųjį ugdymą, padeda modernizuoti ugdymo erdves. Pati gerai išmanydama žydų tautos tradicijas, religiją, turėdama tvirtus judaizmo pagrindus, intensyviai dirba ugdydama mokinių žydišką tapatumą, pagarbą savo kultūrai ir paveldui. Ruth veiklos sritis – psichologinės holokausto pasekmės, pedagogika, vadyba. Apgynė socialinių m. srities psichologijos m. krypties dr. laipsnį (MRU). Disertacijos tema – „Holokaustą patyrusių asmenų tapatumo išgyvenimas“.

Dovilė Rūkaitė, nuo 2001 m. dirba projektų vadove NVO sektoriuje. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje (LŽB) pradėjo savanoriauti nuo 2013 m. projekto Beigelių krautuvėlė idėjos autorė, nuo 2016m. yra LŽB projektų vadovė, edukacinių programų įvairioms tikslinėms grupėms koordinatorė, kultūrinių projektų autorė, informacinių kampanijų koordinatorė, žydiško kultūrinio ir kulinarinio paveldo ekspertė.

Natalja Cheifec, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės edukatorė, Lietuvos žydų religinės bendruomenės atstovė.

Agnieška Avin, socialinė antropologė, nuo 2019 m. dirba multikultūriniame centre „Padėk pritapti“ kaip edukatorė ir romų bendruomenės tarpininkė. Ji taip pat tyrinėja romų genocido įamžinimo praktikas Lietuvoje, migracijų patirtis ir socialinę nelygybę. Nuo 2022 m. Agnieška Avin studijuoja doktorantūros studijas LSMC Sociologijos institute.

Inga Kreivėnaitė, multikultūrinio centro „Padėk pritapti“ vadovė, edukatorė, tiesiogiai su romų bendruomene dirba daugiau nei 10 metų. Ingos veiklos sritys apima tiek tiesioginį darbą su romų vaikais bei jaunuoliais, tiek advokaciją bei projektų rašymą.

Rumina Rumianceva, jauna romė aktyvistė, šiuo metu dirbanti Romų visuomenės centre kaip pedagogo padėjėja.

Indrė Maršantaitė, jaunimo politikos, formalaus, neformalaus ir žmogaus teisių ugdymo, darbo su jaunimu ekspertė, daugiau nei 10 metų tiesiogiai dirbanti su įvairaus amžiaus jaunimu, organizacijomis, bendruomenėmis, sprendimų priėmėjais bei tarpžinybinio sektoriaus atstovais. Veda mokymus Lietuvoje bei užsienyje, yra Jaunimo reikalų agentūros mokymų vadovų tinklo narė. Savo darbe ji siekia apjungti žmogaus teisių ir kultūros edukaciją, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ugdymo bei solidarumo temas. Domisi medijų raštingumo, lyčių lygybės, psichikos sveikatos, neapykantos kalbos, migracijos, žmogaus teisių integracijos į formaliojo ir neformaliojo ugdymo sistemas temomis.

Paulina Drėgvaitė, žmogaus teisių edukatorė ir tyrėja, pagrinde veikianti lyčių lygybės, nediskriminavimo ir švietimo sankirtose. Paulina dirba švietimo veiklų vadove Lietuvos žmogaus teisių centre bei kuruoja „Nepatogaus kino klasės“ platformą. Paulina yra teatro studijų bakalaurė (Voriko universitetas, Jungtinė Karalystė) ir kino kuratorystės studijų magistrė (Edinburgo universitetas, Jungtinė Karalystė) bei lyčių studijų ir praktikos magistrė (Geteborgo universitetas, Švedija).

 

Mokymai organizuojami įgyvendinat projektą S4Change Pilnas projekto pavadinimas – „S4Change: Strategy for a change in anti-discrimination policies in Lithuania“. Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos (angl. Citizens, Equality, Rights and Values programme) lėšomis.
Projekto įgyvendinimo trukmė: 2022 m. vasaris – 2024 m. sausis.

Rėmėjai ir partneriai