Paieškos ikona
Meniu ikona
Paieškos ikona
Paieška

Pranešimas

Medinės grindys, ant kurių matosi Compas įrankių knyga, konferencinis lapas su veiklos planavimu bei kelios kanceliarinės priemonės. Aplink sėdi žmonės, kurių matosi tik kojos.

Interaktyvūs mokymai „Ugdymas gyvenimui: žmogaus teisių temos ir metodai darbe su jaunimu“

Kviečiame mokytojas (-us), pagalbos mokiniui specialistus (-es), jaunimo darbuotojas (-us) bei neformalaus ugdymo švietėjus (-as) į mokymus „Ugdymas gyvenimui: žmogaus teisių temos ir metodai darbe su jaunimu“, vyksiančius birželio 20-24 d. atradimų ir kūrybos erdvėje „Inovatorių slėnis“ (Mokyklos g. 10, Antalieptė, Zarasų r.). Patyriminiuose mokymuose kalbėsime apie tai, kaip klasėje ir darbe su jaunuoliais pristatyti įvairias žmogaus teisių temas – lygybę, nediskriminavimą, įvairovės priėmimą, bei jas sėkmingai integruoti į darbą su jaunimu formaliajame ir neformaliajame švietime.

Žmogaus teisės – tema, šiuo metu sulaukianti itin daug dėmesio visuomenėje. Natūralu, kad su ja susiduriama ir darbe su jaunuoliais. Gali kilti klausimų, kas yra žmogaus teisės? Kodėl jos svarbios? Kodėl taip dažnai kalbama apie lygybę?

Šie mokymai žvelgia į šiuos iššūkius ir klausimus: 

– daugiau sužinosite apie žmogaus teises ir jų istoriją;

– susipažinsite, kokiais inovatyviais metodais jaunuolius galite įtraukti į pokalbius apie demokratiją, ekologiją, lygybę, ir kitas bendražmogiškas vertybes;

– išbandysite išsamiausius žmogaus teisių ugdymo metodinius leidinius „COMPASS“ ir „Compasito“, pristatysiančius inovatyvius darbo su jaunimu metodus, pokalbius ir žaidimus tinkamus įvairaus amžiaus jaunuoliams, bei siūlančius detalias instrukcijas, kaip sėkmingai klasėje vystyti diskusiją žmogaus teisių tematika.

Svarbu, jog pokalbiuose klasėje bei pamokų metu gebėtume užtikrinti saugias, kompetetingas diskusijas, padėsiančias jaunuoliams vertinti ir puoselėti demokratiškas vertybes. Šias temas taip pat aptarsime ir šiuo metu atnaujinamos Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos kontekste.

Tikime, kad po šio seminaro pokalbiai su jaunuoliais taps atviresni, saugesni ir šiltesni.

APIE MOKYMUS

Mokymai vyks birželio 20-24 d. atradimų ir kūrybos erdvėje „Inovatorių slėnis“ (Mokyklos g. 10, Antalieptė, LT-32243 Zarasų r.). „Inovatorių slėnis“ yra įsikūręs Sartų ir Gražutės regioninių parkų sankirtoje, šalimais galite aplankyti Liedžio ežerą, Antalieptės marias bei Šavašos pažintinį taką.

Dalyvavimas mokymuose – nemokamas, dalyvių nakvynė ir maitinimas apmokami organizatorių. Kelionės išlaidos dengiamos pačių dalyvių ar juos siunčiančios organizacijos. Kiekvienas (-a) mokymų dalyvis (-ė) gaus Europos Tarybos metodinės medžiagos -„COMPASS“, „Compasito“ ir kitų naudingų leidinių. Mokymų dalyviams (-ėms) bus išduodami oficialūs Europos Tarybos pažymėjimai.

Norinčius (-ias) dalyvauti kviečiame registruotis čia: https://bit.ly/COMPASS_Lietuva iki birželio 3 d. (imtinai). Dalyvių skaičius yra ribotas, tad dėl dalyvavimo mokymuose su kiekviena (-u) susisieksime asmeniškai.

Mokymų organizatorius – Lietuvos žmogaus teisių centras. Šie mokymai yra ko-finansuojami ir įgyvendinami kartu su Europos Taryba. Europos Taryba yra žemyno svarbiausia žmogaus teisių organizacija.* Mokymų partneriai – Vilniaus švietimo pažangos centras, Kauno švietimo inovacijų centras, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centras.

APIE MOKYMŲ VADOVES 

Indrė Maršantaitė – jaunimo politikos, formalaus, neformalaus ir žmogaus teisių ugdymo, darbo su jaunimu ekspertė, daugiau nei 10 metų tiesiogiai dirbanti su įvairaus amžiaus jaunimu, organizacijomis, bendruomenėmis, sprendimų priėmėjais bei tarpžinybinio sektoriaus atstovais. Veda mokymus Lietuvoje bei užsienyje, yra Jaunimo reikalų agentūros mokymų vadovų tinklo narė. Savo darbe ji siekia apjungti žmogaus teisių ir kultūros edukaciją, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ugdymo bei solidarumo temas. Domisi medijų raštingumo, lyčių lygybės, psichikos sveikatos, neapykantos kalbos, migracijos, žmogaus teisių integracijos į formaliojo ir neformaliojo ugdymo sistemas temomis.

Paulina Drėgvaitė – Lietuvos žmogaus teisių centro projektų vadovė ir švietimo ekspertė, veikianti lyčių lygybės, smurto dėl lyties ir nediskriminacijos temose jau daugiau negu 5 metus. Paulina yra teatro studijų bakalaurė (Voriko universitetas, Jungtinė Karalystė) ir kino kuratorystės studijų magistrė (Edinburgo universitetas, Jungtinė Karalystė), šiuo metu studijuoja lyčių studijų ir praktikos magistrą Geteborgo universitete (Švedija).

Aistė Šlajūtė – neformalaus jaunimo ugdymo ekspertė, turinti per dešimt metų darbo patirties skirtingose Europos šalyse. Aiste yra įgijusi „Darbo su Jaunimu ir Bendruomenės“ bakalauro ir „Rasės, Etninės kilmės ir Karinių konfliktų“ magistro laipsnius Airijoje. Šiuo metu ji dirba laisvai samdoma mokymų vadove ir konsultante nevyriausybinėms jaunimo ir bendruomenių organizacijoms Europoje, Europos Tarybos Jaunimo departamente ir Europos Tarybos Kongrese (Ukrainos skyrius). Savo darbe ji taiko holistinį požiūrį į žmogų ir mokymosi procesus, ypatingą dėmesį skirdama jaunų žmonių ir jaunimo darbuotojų įgalinimui per aktyvų dalyvavimą ir kūrybinius iššūkius. Pagrindinės darbo veiklos temos: Antirasistinis darbas; Žmogaus teisių švietimas ir ugdymas; Darbo su jaunimu praktikos ir metodikos; Darbas su etninių mažumų ir pabėgėlių jaunimu; Tarptautiniai projektai įtraukiantys mažiau galimybių turintį jaunimą; Nacionaliniai ir tarptautiniai mokymų kursai jaunimo darbuotojų kompetencijoms kelti; Socialinės paskirties projektų įgyvendinimas ir valdymas; Tarpžinybinis bendradarbiavimas su Europos Sąjungos ir Europos Komisijos institucijomis.

Mokymų metu pateikta nuomonė yra autorių atsakomybė ir nebūtinai atitinka oficialią Europos Tarybos politiką. Dėl papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis į LŽTC projektų vadovę Pauliną Drėgvaitę (paulina@lchr.lt).

*Europos Tarybą sudaro 46 šalys narės, tarp jų – visos Europos Sąjungos narės. Visos Europos Tarybos šalys narės yra pasirašiusios Europos Žmogaus teisių konvenciją, kurios tikslas – ginti žmogaus teises, demokratiją ir teisinę valstybę. Europos Žmogaus Teisių Teismas kontroliuoja konvencijos įdiegimą šalyse.